Archiv novinek

V říjnu opět po roce Mozartovo Requiem 12., 19., a 26.
09.10.2018

Requiem je Mozartovým posledním dílem. Vzniklo na zakázku anonymního zadavatele. Uprostřed práce však Mozart náhle zemřel, a dílo tak zůstalo nedokončené. Celosvětově ho proslavil oskarový film Amadeus, režírovaný Milošem Formanem. Na varhany zahraje renomovaný umělec Robert Hugo. Sóla přednesou přední operní sólisté za doprovodu smíšeného sboru. Dále se představí špičkový orchestr Capella Regia Praha, který se záhy po svém založení stal jedním z nejvyhledávanějších souborů produkujících klasickou hudbu.


První koncert povede uznávaná dirigentka Miriam Němcová, druhý pak naše koncertní stálice Robert Hugo a třetí Josef Kučera.

V říjnu opět po roce Mozartovo Requiem 12., 19., a 26.
Noční koncerty při svíčkách se blíží
29.05.2018

Rok se s rokem sešel a v prostorách Kostela nejsvětějšího Salvatora se znovu rozezní hudba slavných autorů. Noční koncerty při svíčkách jsou opět tady. Těšte se na spoustu skvělé hudby J. S. Bacha, W. A. Mozarta, G. F. Händela, A. Dvořáka a dalších. A protože se jedná o varhanní koncerty, to nejdůležitější, tedy varhany, se rozezní pod rukama Roberta Huga, hlavního varhaníka kostela Nejsvětějšího Salvatora, jehož virtuozita je zárukou neopakovatelných hudebních zážitků. To celé v romantické noční atmosféře, podbarvené světlem svíček.

Noční koncerty při svíčkách se blíží
Jarní koncertní sezónu zahajujeme již v březnu
13.02.2018

Začátkem března začínají opět naše koncerty v Kostele Nejsvětějšího Salvátora u Karlova mostu. Především se můžete těšit na oblíbené varhanní koncerty, tentokrát ve spojení s trubkou a sopránem. Interpretem bude známý český varhaník Robert Hugo. Na několik druhů trumpet zahraje Josef Zámečník a pěvecký part přednese Marie Fajtová (Národní divadlo) v alternaci s Evou Müllerovou. Na koncertě uslyšíte slavné skladby J.S.Bacha, A. Dvořáka, W.A.Mozarta. Na dalších koncertech nebude chybět ani vyhledávané Vivaldiho Čtvero ročních období v podání souboru Capella Regia Praha

Aktuální program na celou sezónu ->>

Jarní koncertní sezónu zahajujeme již v březnu
PF 2018
30.12.2017

Všem návštěvníkům a posluchačům našich koncertů přejeme klidný a úspěšný nový rok plný hudby.

PF 2018
Sváteční adventní a vánoční koncerty
28.11.2017

S první adventní nedělí začínají v kostele Nejsvětějšího Salvátora oblíbené vánoční koncerty. V barokních prostorách zažijete příjemnou sváteční atmosféru. Nabízíme vám dva typy koncertů s vánočně laděným programem (Slavná varhanní hudba - Adventní a vánoční koncert a Vánoční koncert Vivaldi - Čtvero ročních dob & Slavní klasičtí mistři). Během koncertu uslyšíte oblíbené adventní a vánoční melodie a koledy z celého světa. Podrobné programy si můžete prohlédnout na našich stránkách.

Sváteční adventní a vánoční koncerty
Exkluzivní koncerty v říjnu
30.09.2017

Na říjen jsme pro vás připravili jedinečnou skladbu W. A. Mozarta: Requiem.
Velkolepé, jedinečné dílo W. A. Mozarta ohromí snad každého posluchače svoji hloubkou.
Emoce tryskají snad z každého akordu. Před svou smrtí Mozart vložil do tohoto opusu všechno. Při poslechu zažijete neopakovatelné pocity. Koncerty pořádáme vždy v sobotu 7., 14. a 21. října od 19 hodin. Orchestr, smíšený sbor Capella Regia Praha (40 hudebníků) řídí Robert Hugo. Sólové party (soprán, alt, tenor, bas) přednesou renomovaní interpreti.

Exkluzivní koncerty v říjnu
Večery s hudbou A. Vivaldiho
25.09.2017

Na pátek 29. a sobotu 30.9. od 19 hod. jsme pro vás po loňském úspěchu připravili opět exkluzivní kombinaci koncertů A. Vivaldiho Gloria a plnou verzi Čtvero ročních období. Velice nás těší, že se v sobotu 30. září u nás po delší odmlce představí úspěšná sopranistka Markéta Mátlová, která v současnosti dokončuje své nové CD Emozioni.
Dalšími interprety budou Marie Fajtová (29.9.), sólistka Národního divadla v Praze a Eva Müllerová (30.9.). Zpěvačky doprovodí renomovaný soubor Capella Regia Praha pod vedením Roberta Huga. Sólový part na housle přednese Viktor Mazáček (člen České filharmonie).

Večery s hudbou A. Vivaldiho
Léto rozzáří tradiční noční varhanní koncerty při svíčkách
31.05.2017

Od 14. července se můžete těšit na oblíbené noční varhanní koncerty při svíčkách. “Neopakovatelný zážitek, jedinečná atmosféra, koncert, který si budeme pamatovat“ – to jsou nadšené reakce na naše jedinečné noční koncerty v Kostele nejsvětějšího Salvátora. Po celou hodinu úžasných skladeb světoznámých hudebních skladatelů je interiér kostela osvětlen magickými světly svíček, což dodává celé akci nezaměnitelnou atmosféru. Melodie věhlasných hudebních skladatelů J.S.Bacha, A.Dvořáka, W.A.Mozarta, G. F. Händela a dalších v interpretaci Roberta Huga jsou doplněny o nevšední vizuální zážitek. Těšíme se na vaši návštěvu na některém z nočních varhanních koncertů od 22 hodin. Kompletní program na webu: http://www.pragueclassic.com/program
Vstupenky již v prodeji!

Léto rozzáří tradiční noční varhanní koncerty při svíčkách
Od března zahajujeme novou koncertní sezónu!
16.02.2017

S příchodem jara zahajujeme 3. března novou sezónu našich pravidelných koncertů v Kostele Nejsvětějšího Salvátora u Karlova mostu. Těšit se můžete na varhanní koncerty, kde uslyšíte našeho předního varhaníka Roberta Huga, vynikajícího trumpetistu Josefa Zámečníka a zpěvačku Marii Fajtovou nebo Evu Müllerovou. Na koncertě zazní známé skladby J.S.Bacha, A.Dvořáka, W.A.Mozarta, C.Francka a Franze Schuberta.

Aktuální program na koncertní sezónu 2017

Od března zahajujeme novou koncertní sezónu!
Vivat Vivaldi: Gloria & Čtvero ročních dob
04.04.2017

V dubnu se můžete těšit na cyklus varhanních koncertů skladeb slavných interpretů. Exkluzivně vás zveme na koncerty A.Vivaldiho a speciální velikonoční koncert 16. dubna od 18 hodin Vivat Vivaldi: Gloria & Čtvero ročních dob, kde zazní skladba Gloria (D Dur, RV 589) a plná verze Čtvero ročních dob v podání houslisty České filharomonie Viktora Mazáčka, varhaníka Roberta Huga za doprovodu komorního souboru Capella Regia Praha.

Vivat Vivaldi: Gloria & Čtvero ročních dob
Tradiční adventní a vánoční varhanní koncerty
21.11.2016

Jako každý rok, i letos se můžete těšit na naše tradiční adventní a vánoční varhanní koncerty, které začnou již první adventní neděli. V předvánoční čas se můžete zaposlouchat do slavných českých a světových vánočních skladeb známých skladatelů (J. S. Bach, A. Michna, W. A. Mozart, G. F. Händel). Uslyšíte známé i méně známé vánoční koledy z celého světa. Na výběr jsme připravili dva různé typy koncertů. Na prvním programu uslyšíte slavnou varhanní hudbu na jedinečné barokní varhany v Kostele Nejsvětějšího Salvátora. Interpretem je varhaník Robert Hugo, sólisty jsou Marie Fajtová – soprán a Viktor Mazáček – housle. Druhou variantou je spojení komorního souboru Capella Regia Praga z členů České filharmonie a varhanních skladeb v interpretaci Roberta Huga. Potěšte se kladnou vánoční atmosférou v Kostele Nejsvětějšího Salvátora.
-> Kompletní program adventních a vánočních varhanních koncertů

Tradiční adventní a vánoční varhanní koncerty
Koncert Requiem W.A.Mozarta - každou říjnovou sobotu v kostele u Nejsvětějšího Salvátora
04.10.2016

V sobotu 15. a 22. října pořádá PragueClassic slavnostní koncerty W.A.Mozart Requiem – Večer s Mozartem na počest slavného hudebního skladatele.

Requiem je Mozartovým posledním dílem. Vzniklo na zakázku anonymního zadavatele. Uprostřed práce však Mozart náhle zemřel, a tak requiem zůstalo nedokončené. Po jeho smrti dílo dokončil Mozartův žák, F. X. Süssmayr. Toto dílo také celosvětově proslavilo oskarový film Amadeus, který režíroval jeden z našich nejvýraznějších režisérů, Miloš Forman.

Na varhany zahraje renomovaný umělec Robert Hugo, hlavní varhaník kostela Nejsvětějšího Salvátora. Zazpívají přední operní sólisté za doprovodu smíšeného sboru. V roli orchestru se představí špičkový soubor Capella Regia Praha, který se záhy od svého založení v roce 1992 stal jedním z nejvyhledávanějších souborů produkujících starou hudbu.

Koncert Requiem W.A.Mozarta - každou říjnovou sobotu v kostele u Nejsvětějšího Salvátora
Romantické koncerty v Českém Krumlově
07.09.2016

Od 8. září se můžete těšit každý den od 19 hodin na zbrusu nový hudební projekt s názvem Romantické koncerty – to nejlepší z klasiky, který bude probíhat  v Jezuitském sále hotelu Růže  - perle jižních Čech. Na koncertě  -  To nejlepší z klasiky -  v podání souboru Orchestra Czech Classical Soloists (Prague) v čele s violoncellistou Kryštofem Lecianem zazní skladby nejznámějších mistrů. Koncert je spojením technicky nejnáročnějších skladeb pro violoncello a hudby pro smyčcový kvintet.

Bližší informace ke koncertu a rezervacím vstupenek na tel.: 777 88 80 48

Romantické koncerty v Českém Krumlově
Noční koncerty letos opět úspěšné
21.07.2016

Pro velký zájem o Noční varhanní koncerty při svíčkách jsme přidali na měsíc srpen několik nových termínů. Těšíme se na vaši návštěvu.

Noční koncerty letos opět úspěšné
V červenci se můžete těšit na oblíbené noční varhanní koncerty při svíčkách
23.06.2016

Kouzelné místo v srdci Prahy – Kostel nejsvětějšího Salvátora od července ožije nezaměnitelnou atmosférou nočních varhanních koncertů od 22 hodin. Interiér kostela je po celou dobu koncertu osvětlen pouze svíčkami, což dává sakrálnímu prostoru zcela nový rozměr, a posluchači si můžou vychutnat netradiční vizuální dojem ve spojení se slavnou hudbou. V programu zazní kompozice věhlasných skladatelů jako jsou J. S. Bach,W.A. Mozart, G.F. Händel, A. Dvořák, J. Seger. Na koncertě vystoupí virtuos svého oboru, hlavní varhaník (regenschori) kostela Nejsvětějšího Salvátora, Robert Hugo, který je odborníkem na českou hudbu 17. století a vedoucím komorního souboru Capella Regia Praha.

Leták - Noční varhanní koncerty

V červenci se můžete těšit na oblíbené noční varhanní koncerty při svíčkách
Získali jsme Certifikát výjimečnosti TripAdvisor® pro rok 2016
08.06.2016

S radostí Vám oznamujeme, že agentura ArmonicoPraga pořádající zážitkové varhanní koncerty PragueClassic v Kostele Nejsvětějšího Salvátora získala se svými akcemi Certifikát výjimečnosti TripAdvisor® pro rok 2016.

Již šestým rokem vzdává toto ocenění hold podnikům, které v minulém roce získávaly od cestovatelů na TripAdvisoru skvělé recenze. Mezi oceněné Certifikátem výjimečnosti patří atrakce nacházející se po celém světě, které zákazníkům trvale poskytují nejkvalitnější zážitky. ‪#‎CertifikátVýjimečnosti‬

Získali jsme Certifikát výjimečnosti TripAdvisor® pro rok 2016
Vivaldi a slavné Čtvero ročních období opět na koncertech!
19.04.2016

Od konce dubna na našich koncertech uslyšíte opět nejhranější a nejvyhledávanější dílo A.Vivaldiho Čtvero ročních období.
Pro Prahu, Pražany a její návštěvníky je opravdu zajímavostí, že Vivaldi svou sbírku věnoval hudbymilovnému pražskému mecenáši hraběti Václavovi z Morzinu, který měl ve svém paláci v Nerudově ulici na Praze 1 kapelu složenou pouze z profesionálních hudebníků. Antonio Vivaldi hraběti věnoval cyklus Il cimento dell'armonia e dell'inventione obsahující nejslavnější Vivaldiho houslové koncerty, včetně Čtvero ročních období.
Na našich koncertech toto dílo přednese známý soubor Capella Regia Praha, sólový houslový part uslyšíte v interpretaci Viktora Mazáčka, člena České filharmonie. Uměleckým vedoucím souboru je renomovaný odborník a varhaník na starou hudbu Robert Hugo, který na koncertě zahraje několik varhanních skladeb (Bach, Dvořák, Muffat).


Ukázka z koncertu: A.Vivaldi - Čtvero ročních období

Vivaldi a slavné Čtvero ročních období opět na koncertech!
V březnu zahajujeme varhanními koncerty za doprovodu trumpety Josefa Zámečníka
04.03.2016

V březnu zahajujeme sezónu varhanních koncertů v Kostele Nejsvětějšího Salvátora. Kompletní přehled všech koncertů včetně podrobného programu a možnosti rezervace vstupenek najdete v kalendáři akcí.


Pouze v březnu uslyšíte varhanní koncerty (varhany - Robert Hugo) s doprovodem Soprána v podání Marie Fajtové a trumpety Josefa Zámečníka.

V březnu zahajujeme varhanními koncerty za doprovodu trumpety Josefa Zámečníka
Christian Helwing představí své umění v kostele Sv. Salvátora
18.02.2016

Projekt Christiana Helwinga v akademickém kostele Sv. Salvátora u Karlova mostu by se dal jednoduše shrnout pojmy tělo, pohyb, prostor. Pozorovatelům, návštěvníkům kostela i turistům při tom náleží zvláštní role, neboť v jeho  umění nejde o pouhé pozorování určitého uměleckého díla. Pro posluchače varhanních koncertů v kostele Sv. Salvátora je výstava umocněním hudebního zážitku a zdarma. Jde o vědomé a zároveň tělesné prožívání prostoru a také o myšlenkovou revizi prožitého. Christian Helwing k tomu sám říká: „Moje práce otevírá formy intuitivního a reflektovaného vnímání, které nestojí hierarchicky proti sobě, ale které se spojují. Pozorovatelé se v mém umění stávají tím hlavním."

Postní intervence v kostele Nejsv. Salvátora mají již několikaletou tradici. Začínají vždy na Popeleční středu, kdy se jako obvykle koná tzv. Popelec umělců, setkání osobností ze světa víry a světa umění.

foto © Petr Neubert

Christian Helwing představí své umění v kostele Sv. Salvátora
Adventní a vánoční koncerty
17.11.2015

S příchodem adventu, 29. listopadu, kdy si zapálíme první adventní svíčku, začnou i u nás první adventní a posléze vánoční koncerty, které můžete navštívit po celý prosinec. Koncerty v prostředí duchovního prostoru Kostela Nejsvětějšího Salvátora nabízí ryze vánoční atmosféru. V programech zazní proslulá česká adventní a vánoční hudba (A. Michna, J. J. Ryba), ale i světové klasické kompozice i koledy k vánočnímu času. Na výběr jsme připravili dva typy programů, atraktivní varhanní koncerty za doprovodu houslí a zpěvu,  a dále Slavná klasická díla v podání souboru Capella Regia Praha za doprovodu varhan i nterpretaci regenschoriho a uměleckého vedoucího Roberta Huga. Podrobné programy si prohlédněte na našich stránkach.

Adventní a vánoční koncerty
Představujeme Vám naši novou zpěvačku Lucii Rosznyó
19.10.2015

Je nám ctí představit Vám zpěvačku se zajímavým jménem Lucie Rozsnyó [rožnó], která přibyla do řad našich renomovaných umělců. Lucie je činorodá umělkyně s širokým polem působnosti a rozsáhlým repertoárem. Studovala na věhlasných školách, jako je JAMU v Brně nebo Universität für Musik und darstellende Kunst ve Vídni. Excelovala na několika soutěžích (Internationale Sommerakademie Prag-Wien-Budapest, Austria Barock Akademie Music Award) a představila se v několika operních rolích. Účinkuje na mnoha hudebních festivalech po celé České Republice (Smetanova Litomyšl, Pražské Jaro, Janáčkův Máj…) a spolupracuje se soubory Musica Florea nebo Musica Figuralis. Specializuje se na interpretaci staré hudby (evropské hudební styly z období středověku, renesance a baroka).

Kromě zpěvu se Lucie věnuje také muzikoterapii a astrologii. Jsme rádi, že nyní bude vystupovat na koncertech Slavná varhanní hudba, Noční koncerty a dalších. Více se o ní dozvíte na jejích webových stránkách

www.lucierozsnyo.cz

Představujeme Vám naši novou zpěvačku Lucii Rosznyó